Co może być przyczyną zacinania się przesuwnej bramy wjazdowej?Przesuwne bramy wjazdowe sterowane automatycznie są ogromnym udogodnieniem dla kierowców. Niekiedy jednak brama odmawia posłuszeństwa. Czasem przyczyna jest łatwa do zdiagnozowania, a w niektórych sytuacjach nie ma innego wyjścia jak wymiana całej automatyki. Co może prowadzić do występowania problemów z zacinaniem się bramy? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.

Jakie mogą być przyczyny zacinania się automatycznej bramy przesuwnej?

Nie zawsze przyczyną zacinania się bramy będzie awaria automatyki. O tym, czy sterowana automatycznie brama przesuwna będzie pracować bezproblemowo, bardzo często decyduje  sposób jej montażu. Bardzo ważne jest to, by brama była zamontowana zgodnie z zaleceniami producenta i by miała wystarczająco dużo miejsca, aby swobodnie się otwierać i zamykać. Inną przyczyną zacinania się bramy może być nagromadzenie się na mechanizmach zanieczyszczeń. Wówczas przeprowadzenie prac konserwacyjnych powinno rozwiązać problem.

Wjazdowe bramy przesuwne mogą się zacinać lub przestawać działać, kiedy wystąpi spadek napięcia lub przerwa w dostawie prądu. Jeśli nie trwa to długo, to nie powoduje większych problemów, jednak na takie ewentualności warto mieć zamontowany zewnętrzny system odblokowujący, który umożliwi ręczne otwarcie.

Jak zapobiec zacinaniu się automatycznej bramy przesuwnej?

Aby zapobiegać zacinaniu się automatycznej bramy przesuwnej należy o nią dbać. Kluczowe znaczenie ma regularna konserwacja i serwis, które najlepiej jeśli przeprowadzane są przez doświadczonych fachowców np. z firmy Mistal. W ten sposób zapewnimy bramie działanie w każdej sytuacji, a co równie ważne sobie oszczędzimy nerwów związanych z jej zacinaniem się i koniecznością przeprowadzania napraw, czy nawet wymiany całej automatyki. Pamiętajmy również, aby wybierając bramę oraz automatykę do bram stawiać na produkty renomowanych producentów.


Wróć do bloga

ZAPEWNIAMY SERWIS, MONTAŻ I FACHOWE DORADZTWO

   MISTAL
       ul. Sobieskiego 36/b, Puszczykowo
   Tel: 61 813 31 45
   Email: mistal.mistal@wp.pl
   Strona www: mistalbramy.pl