Jaką wybrać instalację elektryczną do bramy skrzydłowej?Na rynku dostępne są różne rodzaje bram. Podstawowym czynnikiem, za pomocą którego dzieli się te obiekty, jest sposób otwierania. Jedne bramy się rozsuwa, a inne rozwiera. Dzięki tej różnorodności można dopasować daną bramę do funkcji, jaką ma ona pełnić. Sporym udogodnieniem w przypadku tego typu obiektów są także modele, które mają charakter automatyczny. Oszczędzają one zachodu związanego z samodzielnym otwieraniem i zamykaniem bramy. Dzięki systemom automatycznym można zamykać, jak i otwierać bramy wtedy, kiedy się przez nie wjeżdża, i wtedy, kiedy się przez nie wyjeżdża, nie wychodząc z samochodu.

Czynniki decydujące o rodzaju instalacji elektrycznej do bramy skrzydłowej

Żeby brama mogła mieć charakter automatyczny, musi zostać jednak spełnione pewne wymaganie. Trzeba wyposażyć bramę w instalację elektryczną, która posłuży do zasilenia systemu automatyki. Wybierając ją, trzeba zwrócić uwagę na szereg czynników. Napęd musi być dostosowany przede wszystkim do parametrów technicznych bramy. Na przykład jeżeli brama ma jedno skrzydło, to jej instalacja elektryczna będzie się różnić od tej, która ma za zadanie obsłużyć dwa skrzydła. Znaczenie ma także długość czy ciężar poszczególnych skrzydeł bramy. Dopiero znając te parametry, da się świadomie dobrać instalację elektryczną do bramy skrzydłowej.

Napęd do bramy skrzydłowej, oprócz tego, że służy do podstawowego zadania, czyli do otwierania i zamykania bramy, ma także inne funkcje. Za ich obsługę też odpowiada instalacja elektryczna. Do takich udogodnień należy na przykład zamykanie automatyczne. Działa ono wówczas, kiedy zapomnimy sami zamknąć bramę. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, skrzydło lub skrzydła zamkną się same. Jak widać, takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo w każdych okolicznościach. Inną z dodatkowych funkcji jest pamięć ustawień. Dzięki niej system obsługujący bramę jest w stanie zapamiętać, na jaki promień powinien otwierać skrzydła, i trzymać się tych ustaleń.


Wróć do bloga

ZAPEWNIAMY SERWIS, MONTAŻ I FACHOWE DORADZTWO

   MISTAL
       ul. Sobieskiego 36/b, Puszczykowo
   Tel: 61 813 31 45
   Email: mistal.mistal@wp.pl
   Strona www: mistalbramy.pl