Jaki napęd wybrać do bramy?Zautomatyzowanie bramy to pierwszy krok do tego by korzystało się z niej o wiele lepiej. Warto jednak znać rodzaje napędów i wiedzieć czym się charakteryzują, aby wybrać dla siebie ten najodpowiedniejszy.

Brama automatyczna

Automatyka jest tym, co znacząco ułatwia życie i podnosi komfort korzystania z wielu rzeczy. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o napęd do bramy, którego różne warianty oferuje firma MISTAL. Jest to znaczące uproszczenie, które w wielu przypadkach okaże się zbawienne. Kiedy? Między innymi wówczas, gdy do bramy mamy daleko, a oczekujemy gości, przy tym nie chcąc, by niepożądane osoby wchodziły na teren posesji. Inną sytuacją są warunki pogodowe. Niekiedy chcemy kogoś wpuścić, a tradycyjna brama wymaga naszej fatygi. Dzięki sterowaniu zdalnemu możemy otworzyć bramę, nie wychodząc z domu w zimowy chłodny poranek. To rozwiązanie doskonale sprawdza się także w dużym deszczu, gdy pragniemy wjechać na posesję, a dalej do garażu. Jest to także spore ułatwienie, jeśli chodzi o nieruchomości zlokalizowane tuż przy ruchliwych ulicach, gdzie nie ma jak stanąć pojazdem, a zachodzi potrzeba zamknięcia bramy.

Jakie wyróżniamy napędy?

Napędów do automatyki bram jest kilka rodzajów. Dzielą się one przede wszystkim pod względem funkcjonowania. Wyróżniamy mechaniczne oraz elektrohydrauliczne. Pierwsze są tańsze, a za działanie odpowiada śruba, w drugich stosowany jest siłownik pneumatyczny, ale są już droższe. Mamy napędy proste, w których brama ruchem posuwistym się przesuwa. A także łamane dla bram skrzydłowych, w których całość otwiera się na zasadzie drzwi, co sprawdza się w każdych warunkach. Tego rodzaju napędy są widoczne, jednak możemy także postawić na wersje podziemne, które są równie sprawne i trwałe, ale nie są widoczne w ogóle. To, który wybrać, zależy od tego, jakie mamy możliwości i ile chcemy w całość zainwestować. Jeśli jest to nowa brama, warto rozważyć napęd podziemny. W przypadku modernizacji może nie być możliwości zamontowania innego niż napęd łamany.


Wróć do bloga

ZAPEWNIAMY SERWIS, MONTAŻ I FACHOWE DORADZTWO

   MISTAL
       ul. Sobieskiego 36/b, Puszczykowo
   Tel: 61 813 31 45
   Email: mistal.mistal@wp.pl
   Strona www: mistalbramy.pl