Montaż bramy garażowej – jak to się robi?Przed zakupem bramy garażowej do domu jednorodzinnego należy wykonać pomiary, które pozwolą określić wielkość bramy i wybrać odpowiedni jej rodzaj. Dzięki temu możliwy będzie szybki i bezproblematyczny montaż.

Wybór bramy garażowej

Zakup bramy garażowej to spory wydatek. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać rozwiązanie dopasowane do potrzeb inwestora, ale przede wszystkim idealnie dopasowane do budynku. Przed zakupem bramy garażowej warto przeanalizować jej funkcjonalność, wykonać pomiary, które pozwolą wybrać bramę „szytą na miarę”. Najczęściej montowane są bramy segmentowe, które nie wymagają miejsca przed garażem do jej zamknięcia i otwarcia. Również mechanizm bramy nie zajmuje wiele miejsca, ale dla sprawnego funkcjonowania bramy ważne jest jej prawidłowy montaż.

Montaż bramy garażowej krok po kroku

Montaż bramy garażowej powinien być wykonany przez specjalistów, którzy przed montażem bramy raz jeszcze sprawdzą szerokość i wysokość otworu garażowego oraz zweryfikują, czy wszystkie elementy bramy zostały prawidłowo skompletowane. W przypadku, kiedy posadzka w garażu jest prosta, a otwór garażowy prawidłowy można przystąpić do montażu. W pierwszej kolejności należy ustabilizować bramę przykręcając do dolnego wzmocnienia prowadnicy bocznej szynę końcową. W ten sposób powstaje rama, którą ustawia się pionowo za otworem bramy. Następnie należy wykonać mocowanie profili bocznych do podłogi. Po wykonaniu tej czynności można usunąć szynę końcową przykręcić prowadnice do szyn bocznych. Kolejny krok to montaż łuku szyn prowadzących oraz przykręcenie części bocznej i szyny końcowej. W zamontowanych prowadnicach umieszcza się segmenty bramy, a dalej montowane są zawiasy, rolki prowadzące i mechanizm ryglowania bramy. Po zamontowaniu wszystkich segmentów należy wykonać odpowiednie naciąganie sprężyn i montaż linki stalowej. W ostatnim kroku zaleca się sprawdzenie, czy brama segmentowa otwiera się oraz zamyka bez problemu.


Wróć do bloga

ZAPEWNIAMY SERWIS, MONTAŻ I FACHOWE DORADZTWO

   MISTAL
       ul. Sobieskiego 36/b, Puszczykowo
   Tel: 61 813 31 45
   Email: mistal.mistal@wp.pl
   Strona www: mistalbramy.pl