Szlabany - przegląd rozwiązańWłaściwie każdy z nas codziennie korzysta z parkingu. Większość z nich przed wjazdem posiada rogatki. Szlabany to powszechnie stosowane rozwiązanie, które ma kontrolować wjazd na teren danego parkingu strzeżonego. Skutecznie i szybko otwierają oraz zamykają wjazd, dzięki czemu są gwarancją bezpieczeństwa. Szlabany instaluje się także na zamkniętych osiedlach mieszkaniowych. Jakie rodzaje szlabanów występują na rynku?

Rodzaje szlabanów

Najpopularniejszymi rodzajami szlabanów są elektromechaniczne i hydrauliczne. Te pierwsze charakteryzują się tym, że napęd silnika elektrycznego na ramię szlabanu jest przenoszony przez przekładnię mechaniczną. Motoreduktor składa się zatem z silnika oraz przekładni ślimakowej. Szlabany elektromechaniczne świetnie sprawdzają się w każdych warunkach oraz nie wymagają dodatkowych czynności konserwacyjnych. W szczególności jednak trzeba zadbać o okresowy przegląd szlabanu. W przypadku drugiego rodzaju rogatki, ramię szlabanu jest unoszone za pomocą siłownika hydraulicznego. Za skuteczną pracę urządzenia odpowiadają pompy i tłoki. Ich żywotność oraz intensywność użytkowania to największe zalety szlabanu hydraulicznego. One jednak wymagają okresowej konserwacji.

Sterowanie szlabanem

Poszczególne szlabany wjazdowe mogą się od siebie różnić również rodzajem sterowania. W zależności od wymagań klienta rogatki mogą być sterowane ręcznie, zdalnie lub za pomocą przycisku. Obecnie najczęściej spotykane są szlabany automatyczne. W przypadku najnowszych szlabanów, można dodatkowo samodzielnie określić prędkość ramienia, ustalić możliwość samodzielnego zamknięcia po wykryciu pojazdu oraz równocześnie zintegrować pracę dwóch szablonów. To doskonałe rozwiązanie szczególnie dla wielkoobszarowych parkingów.

 


Wróć do bloga

ZAPEWNIAMY SERWIS, MONTAŻ I FACHOWE DORADZTWO

   MISTAL
       ul. Sobieskiego 36/b, Puszczykowo
   Tel: 61 813 31 45
   Email: mistal.mistal@wp.pl
   Strona www: mistalbramy.pl