Wszystko co musisz wiedzieć o pilotach bramowychJuż teraz, w zasadzie w każdym nowo wybudowanym domu, bądź na osiedlach są bramy automatyczne sterowane za pomocą pilotów. Automatyka stała się już standardem. Wiele osób jak już je ma, to sobie nie wyobraża życia bez otwieranych na pilota bram. Pilot zapewnia komfortową obsługę bez wysiadania z samochodu. Dobór pilota może sprawić wiele trudności. A może patrzymy tylko na wygląd?

Podział pilotów

Patrząc na parametry możemy wyróżnić dwa kryteria, według których dzielimy piloty. Po pierwsze interesuje nas częstotliwość, na której działa pilot, a po drugie system kodowania. Innym rodzajem klasyfikacji jest rodzaj modulacji AM lub FM.

Wyróżniamy systemy z kodem stałym i zmiennokodowe. Po latach używania okazało się, że system ze stałym kodem stał się mało bezpieczny i powoli został zastąpiony zmiennokodowym. Pilot do bram z kodem zmiennym każdorazowo wysyła unikalny sygnał, który zmienia się zgodnie z algorytmem. Odbiornik rozpoznaje jaki kod został użyty i dzięki algorytmowi rozpoznaje następny kod, co uniemożliwia jego przechwycenie.

Drugi podział bazuje na częstotliwości nadawania. Obecnie najczęściej wykorzystywane częstotliwości to 868,35MHz oraz 433,92Mhz. Pierwsza z nich jest pasmem typowym właśnie dla zastosowań zdalnego sterowania i charakteryzuje się mniejszą ilością zakłóceń. Większość produkowanych urządzeń opiera się na częstotliwości 433,92Mhz. Gwarantuje to mniej zakłóceń, a w praktyce pilot ma pewniejszy zasięg.
Pamiętajmy, że żaden nowo zakupiony pilot nie będzie działał od razu, mimo że jest w pełni kompatybilny z naszą bramą. Każdy pilot posiada swój sposób programowania, dlatego wykorzystujemy instrukcję, aby go dobrze zsynchronizować. Uczymy go „rozmowy” z naszymi urządzeniami.


Wróć do bloga

ZAPEWNIAMY SERWIS, MONTAŻ I FACHOWE DORADZTWO

   MISTAL
       ul. Sobieskiego 36/b, Puszczykowo
   Tel: 61 813 31 45
   Email: mistal.mistal@wp.pl
   Strona www: mistalbramy.pl