Zasady działania bram segmentowychBramy segmentowe to obecnie jedne z najchętniej wybieranych rodzajów bram garażowych. Są doceniane przede wszystkim za wygodny sposób otwierania i zamykania. Zajmują niewiele miejsca, dlatego też może być zastosowana praktycznie w każdym garażu.

Proste działanie, wygoda użytkowania

Zanim przejdziemy do kwestii działania bramy segmentowej, należy poznać specyfikę jej budowy. Konstrukcja składa się pionowych i poziomych podsufitowych prowadnic oraz skrzydła wykonanego z paneli. Panele w skrzydle połączone są ze sobą specjalnymi zawiasami, dzięki którym możliwe jest otwieranie i zamykanie bramy. Dobrze zaprojektowana i wykonana brama segmentowa jest odpowiednio zabezpieczona przed wilgocią, kurzem i zabrudzeniami, działa gładko, cicho i bezpiecznie dla użytkowników. Powinna też zapewniać odpowiednią izolacyjność termiczną.

Segmentowa brama garażowa może być obsługiwana ręcznie lub z zastosowaniem automatycznego napędu, który dodatkowo wpływa na komfort użytkowania. W praktyce jednak bez względu na to, które rozwiązanie zostanie zastosowane, ten rodzaj bramy zapewnia wyjątkowo łatwą obsługę.

Zasada działania bram segmentowych jest bardzo prosta. Podczas otwierania bramy panele są przesuwane wzdłuż prowadnic zamontowanych w pionie po bokach otworu wjazdowego oraz pod sufitem. Podczas otwierania skrzydła panele płynnie przesuwają się w górę i równolegle do sufitu, a zamykanie przebiega w odwrotnym kierunku. Brama segmentowa zbudowana jest z wielu paneli, dzięki czemu skrzydło zgina się swobodnie — najpierw pionowo w górę, a następnie równolegle w głąb pomieszczenia.

Gdzie najlepiej sprawdzi się brama segmentowa?

Garażowa brama segmentowa to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu garażach. To dobry sposób na zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni, jeśli pod sufitem jest możliwość zamontowania prowadnic. W trakcie otwierania skrzydło bramy „chowa się” w górnej części pomieszczenia, nie zabiera więc miejsca ani na zewnątrz, ani wewnątrz. Jest to więc jeden z najlepszych systemów, jeśli nie dysponujemy zbyt dużym podjazdem lub garaż wychodzi bezpośrednio na chodnik. Brama segmentowa nadaje się do otworów garażowych o różnych kształtach, wymaga jedynie kilkunastocentymetrowego nadproża.


Wróć do bloga

ZAPEWNIAMY SERWIS, MONTAŻ I FACHOWE DORADZTWO

   MISTAL
       ul. Sobieskiego 36/b, Puszczykowo
   Tel: 61 813 31 45
   Email: mistal.mistal@wp.pl
   Strona www: mistalbramy.pl